Renáta Syřinková

Bylo pro mne naprosto přirozené, že jsem vždy měla kolem sebe lidi, kteří se mi svěřovali a já uměla naslouchat.Tyto dary jsem si začala uvědomovat v okamžiku, kdy se můj život otočil vzhůru nohama. Před více než 20 léty můj mladší syn při pobytu na horách spadl do horské řeky a byl v klinické smrti.

Prožila jsem si chvíle, které jsem vůbec neměla ve svých rukách a čekala co bude. Nejistota byla pro mne nesnesitelná a neuvěřitelně bolestná. Se synem jsem mohla být v nemocnici na oddělení a starat se o něj v komatu. Každý den jsem chodila do nemocniční kaple a prosila Boha o pomoc. Nabídla mu výměnu – život mého syna za mé manželství. Měla jsem pocit, že musím dát něco, co má pro mne velký význam za něco, co je pro mne ještě důležitější. Do té chvíle jsem nerozuměla těmto výměnám. Mé prosby byly vyslyšeny a můj život nabral naprosto nečekaný spád. Syn se zázrakem uzdravil a stal se z něj krásný muž a manželství se mi od nabídky výměny do roka rozpadlo.

V proudu dalších okolností jsem se do roku od nehody dostala k poznání jak se pracuje s energiemi a nechala jsem se zasvětit do 1. a 2.stupně Reiki. Okamžitě jsem se začala věnovat klientům a Reiki se staly mou součástí. Také jsem zkoušela vést první meditace a přišlo mi to naprosto přirozené. Následovalo mistrovské zasvěcení do Reiki a za krátký čas jsem se přestěhovala z Ostravy více k horám do Frýdku – Místku. Začala jsem vnímat více a více svou intuici, skrze kterou jsem dostala informaci, začít vést meditace a věnovat se lidem při jejich hledání sebe sama. Jelikož vnitřní hlas promluvil velmi silně a důrazně, ani na okamžik jsem nezapochybovala a udělala jsem vše, aby tomu tak bylo.

V mém soukromí jsem zažívala zkušenosti, které mne také vedly k poznání sebe sama, k nalezení své hodnoty a úcty. Toužila jsem vždy po učiteli, který by vedl mé kroky a nasměroval mne, ovšem má intuice byla jiného názoru a často mi opakovala, že si vše musím prožít sama, abych životu opravdu porozuměla a mohla pomáhat lidem. Jelikož klientů bylo více a více a měli zájem o zasvěcení do Reiki, prošla jsem zasvěcením do stupně mistr učitel Reiki. Začala jsem zasvěcovat, vést terapie, meditace, organizovat meditační víkendy, semináře i festivaly.

Stále se mi v životě objevovaly situace, které mne zkoušely, nutily hledat své stíny, přijímat je a nevinit se. Proplakala jsem spoustu nocí, mnoho dní jsem promeditovala a hodně času jsem hovořila s Bohem. Každý krok byl naplněn poznáním a já pochopila, že jen touto cestou mohu dozrát ve zkušeného terapeuta.

Napsala jsem více než 100 meditací a z nich jsem vybrala 33. Následně jsem je sepsala do knihy Kouzelné meditace a k nim vydala meditační CD.

Pak nastala doba mého vyhoření a já ztratila chuť a smysl všeho.Toužila jsem utéct od lidí do samoty a ticha. Podstoupila jsem sedmidenní terapii tmou, což bylo mé úžasné intuitivní rozhodnutí. Myslela jsem si, že se dosytosti vykřičím a vypláču, ale vše proběhlo úplně jinak. Byla jsem ve velkém napojení na jemné energie. Přišla mi spousta zajímavých informací, z kterých vznikl seminář a přednáška Ego a jeho formy, vytvořila jsem festival Duše a zdraví a napsala knížku pro děti O moudré tmě. Také jsem si ve tmě uvědomila, jak mi vyhovuje jednoduchá strava a přestala jsem jíst maso.

Po návratu ze tmy jsem dopsala knihu O moudré tmě a vydala ji. Využila jsem obrázky z knížky, jelikož jsou nádherné a nechala z nich udělat karty a pexeso,aby si děti mohly rozšiřovat představivost.

S mým manželem jsme vytvořili ŠIV (školu intuitivního vnímání), kde učíme studenty využívat přirozené lidské dary, kterými jsou intuice, soucit, laskavost, úcta a pokora. Využíváme uceléno programu, který trvá 10 měsíců a na konci se stávají studenti sami sobě terapeuty a léčiteli. Tento program je originální a nikde jinde se nevyučuje. Je vytvořen z více než 20 leté praxe, ze zkušeností a z naší intuice. Program je ucelený a navazuje na sebe jako stavění svého vnitřního chrámu.

Několikrát jsme vedli rozhovory v internetové televizi Cesty k sobě, které nás posunuly opět o kus dál. Vznikla další kniha Naděje, která obsahuje básně osobního rozvoje. Z rozšířeného vydání vznikly Karty sebepoznání.

V současné sobě jsme vytvořili nový projekt Harmonizace zdraví, kde využíváme zkušenosti z meditací, zapojujeme práci s mistrovskou energií Reiki a doprovázíme ji hudebními nástroji jakými jsou tibetské mísy, koshi a šamanské bubny.

Provázíme své klienty různými druhy terapií a v současné době se věnujeme i přednáškové činnosti po celé republice.

Vnímám svou práci jako poslání a s pokorou děkuji, že ji mohu vykonávat.

Mé srdce při ní zpívá radostí.