Cvičení pro zdravá záda a tělo

Cvičení probíhá v tělocvičně: Pondělí na ZŠ ve Starém Městě začátek v 19:05 hodin konec ve 20:05

Cena: 100,- Kč / osoba

Co sebou: Podložku na cvičení, popřípadě i ručník na podložku, oblečení pro vás příjemné, boty netřeba

Rezervace či dotazy na telefonu: 777 092 582

Ve svém životě jsem dělal pouze dva sporty. Byť byly jen dva, přesto mi zabraly většinu mého života. Od 6 do 14 let jsem trénoval box. V pubertě jsem dost povyrostl do výšky a má koordinace se hodně zhoršila. Měl jsem pocit, že se musím vše učit znovu a jak to tak v tomto věku bývá, radikálně jsem se na to vykašlal.

Sport jsem měl ale pod kůží, takže jsem v 16 letech poznal kolektivní sport jménem baseball. U kterého jsem vydržel do svých 37 let. Díky tomu jsem mohl pozorovat své tělo. Co mu vadí, co mu naopak vyhovuje. Když jsem prošel kurzem zdravotního maséra, začal jsem si své tělo uvědomovat do větší hloubky. Začínal jsem chápat své svaly i jejich propojení. K ještě lepšímu vnímání mého těla mi pomohla nemoc, po které jsem musel navrátit svému tělu sílu. Díky těmto zkušenostem chápu, jak důležité je udržovat své tělo pružné a silné. Vždy jsem to doporučoval a stále doporučuji všem svým klientům. Dával jsem jim rady a příklady cvičení, které mají doma dělat. Cítil jsem ale potřebu, udělat něco víc. A tak jsem se rozhodl tyto cviky předcvičovat.

Cvičení je zaměřené na protažení a posílení svalů převážně v prvních vrstvách uložení. Na posílení svalů břicha a pánevního dna, které vede k naší lepší stabilitě a koordinací pohybů. Předcházíme tím zranění a bolesti v oblasti beder i celého těla. Od tohoto středu těla ( břicho a pánevní dno ) vycházejí všechny ostatní pohyby. I pro zvednutí palce u nohy aktivujeme v první řadě svaly břicha.

Při cvičení se také pracuje s dechem, který je pro náš pohyb důležitější než si mnozí myslí. Cvičení je výborné i na zklidnění mysli, protože budete hodinu vnímat jen sebe, svůj dech a své svaly. Většina myšlenek všedního dne bude daleko v pozadí. Budete uvolněnější a klidnější.