Renáta Syřinková

Bylo pro mne naprosto přirozené, že jsem vždy měla kolem sebe lidi, kteří se mi svěřovali a já uměla naslouchat.Tyto dary jsem si začala uvědomovat v okamžiku, kdy se můj život otočil vzhůru nohama.

Můj mladší syn se následkem úrazu dostal do klinické smrti a já se poprvé začala modlit za jeho život.
Prožila jsem si chvíle, které jsem vůbec neměla ve svých rukách. Co nejvíce času jsem byla se svým synem a stále jsem se modlila. Mé prosby byly vyslyšeny a syn se ,, zázrakem”  uzdravil.

Tento životní prožitek mne dovedl k lidem, kteří se věnovali energetickému léčení a pomáhali synovi, když byl v komatu. 

V proudu dalších okolností jsem se do roku od nehody dostala k poznání jak se pracuje s těmito energiemi a nechala jsem se zasvětit do 1. a 2.stupně Reiki. Okamžitě jsem se začala věnovat klientům a Reiki se staly mou součástí. Také jsem zkoušela vést první meditace a přišlo mi to naprosto přirozené. Následovalo mistrovské zasvěcení do Reiki a za krátký čas jsem se přestěhovala z Ostravy více k horám do Frýdku – Místku. Začala jsem vnímat více a více svou intuici, skrze kterou jsem dostala informaci, začít vést meditace a věnovat se lidem při jejich hledání sebe sama. Jelikož vnitřní hlas promluvil velmi silně a důrazně, ani na okamžik jsem nezapochybovala a udělala jsem vše, aby tomu tak bylo.

V mém soukromí jsem zažívala zkušenosti, které mne také vedly k poznání sebe sama, k nalezení své hodnoty a úcty. Toužila jsem vždy po učiteli, který by vedl mé kroky a nasměroval mne, ovšem má intuice byla jiného názoru a často mi opakovala, že si vše musím prožít sama, abych životu opravdu porozuměla a mohla pomáhat lidem. Jelikož klientů bylo více a více a měli zájem o zasvěcení do Reiki, prošla jsem zasvěcením do stupně mistr učitel Reiki. Začala jsem zasvěcovat, vést terapie, meditace, organizovat meditační víkendy, semináře i festivaly.

Stále se mi v životě objevovaly situace, které mne zkoušely, nutily hledat své stíny, přijímat je a nevinit se. Proplakala jsem spoustu nocí, mnoho dní jsem promeditovala a hodně času jsem hovořila s Bohem. Každý krok byl naplněn poznáním a já pochopila, že jen touto cestou mohu dozrát ve zkušeného terapeuta.

Napsala jsem více než 100 meditací a z nich jsem vybrala 33. Následně jsem je sepsala do knihy Kouzelné meditace a k nim vydala meditační CD.

Pak nastala doba mého vyhoření a já ztratila chuť a smysl všeho.Toužila jsem utéct od lidí do samoty a ticha. Podstoupila jsem sedmidenní terapii tmou, což bylo mé úžasné intuitivní rozhodnutí. Myslela jsem si, že se dosytosti vykřičím a vypláču, ale vše proběhlo úplně jinak. Byla jsem ve velkém napojení na jemné energie. Přišla mi spousta zajímavých informací, z kterých vznikl seminář a přednáška Ego a jeho formy, vytvořila jsem festival Duše a zdraví a napsala knížku pro děti O moudré tmě. Také jsem si ve tmě uvědomila, jak mi vyhovuje jednoduchá strava a přestala jsem jíst maso.

Po návratu ze tmy jsem dopsala knihu O moudré tmě a vydala ji. Využila jsem obrázky z knížky, jelikož jsou nádherné a nechala z nich udělat karty a pexeso,aby si děti mohly rozšiřovat představivost.

S mým manželem jsme vytvořili ŠIV (školu intuitivního vnímání), kde učíme studenty využívat přirozené lidské dary, kterými jsou intuice, soucit, laskavost, úcta a pokora. Využíváme uceléno programu, který trvá 10 měsíců a na konci se stávají studenti sami sobě terapeuty a léčiteli. Tento program je originální a nikde jinde se nevyučuje. Je vytvořen z více než 20 leté praxe, ze zkušeností a z naší intuice. Program je ucelený a navazuje na sebe jako stavění svého vnitřního chrámu.

Několikrát jsme vedli rozhovory v internetové televizi Cesty k sobě, které nás posunuly opět o kus dál. Vznikla další kniha Naděje, která obsahuje básně osobního rozvoje. Z rozšířeného vydání vznikly Karty sebepoznání.

V současné sobě jsme vytvořili nový projekt Harmonizace zdraví, kde využíváme zkušenosti z meditací, zapojujeme práci s mistrovskou energií Reiki a doprovázíme ji hudebními nástroji jakými jsou tibetské mísy, koshi a šamanské bubny.

Provázím své klienty různými druhy terapií. Nejraději mám osobní kontakt, ale využívám ke komunikaci také SKYPE, audionahrávky a e-mail. Terapie také často doplňuji meditacemi vytvořené přímo na míru.

Stále se snažím vytvářet nové projekty, ke kterým patří Genové klíče a meditace na základě Genových klíčů.

Vnímám svou práci jako poslání a s pokorou děkuji, že ji mohu vykonávat.

Mé srdce při ní zpívá radostí.